فرق آباژور و چراغ خواب
فرق آباژور و چراغ خواب

آباژور جز وسایل تزئینی به شمار میرود و تاثیر بسیاری بر روی زیبایی دارد . آباژورها دارای یک کلاهک پارچه ای و یا شیشه ای هستند و پارچه آن میتواند از جنسهای مختلفی باشد. طراحی کلاهک آن به گونه ای است که باعث کاهش شدت نور میشود. هیچ محدودیتی در استفاده از آباژورها وجود ندارد و به راحتی میتوان قسمتهای خالی منزل و محیط کار را به وسیله آنها زینت داد.
چراغ خواب ها، چراغهای کوچک و دارای نور بسیار ملایم هستند که فقط در اتاق خواب استفاده میشوند و وظیفه اصلی آن تولید نور ملایم در شب میباشد و جنبه تزیینی ندارد.

 

نکات مهم هنگام خرید آباژور :

• توجه به وضعیت لوستر و چراغ ها
• توجه به کیفیت و سالم بودن آباژور
• ارتفاع کلاهک آباژور از سطح زمین یا میز
• طول و عرض و ابعاد آباژور
• شکل ظاهری
• قیمت
• رنگ کلاهک


اهمیت رنگ کلاهک آباژور

نکته بسیار مهم در انتخاب و خرید آباژور، توجه به رنگ کلاهک است. اگر هدف شما از خرید آباژور علاوه بر زیبایی، جبران نور کم محیط میباشد بهتر است از آباژور هایی با کلاهک روشن استفاده کنید. ولی اگر تنها برای تزئین می خواهید از آباژور استفاده کنید می توانید رنگ کلاهک را با توجه به دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

انواع آباژور

آباژور ایستاده

آباژور ایستاده دارای پایه بلندی است که روی زمین قرار میگیرد و ارتفاع آن قابل تنظیم است. از مزیت های این مدل این است که به راحتی قابل جابجایی است و بنا به سلیقه، میتوان در هر قسمت خالی از آن استفاده کرد مثل کنار میزغذاخوری، گوشه های خالی دیوار، کنار پرده و مبل
آباژور نگهبان یا ایستاده دارای ارتفاع زیادی است و معمولا در کنار مبل یا میز قرار می گیرد. نور این وسیله در هنگام غروب و شب حس خوبی را در فرد ایجاد می کند. آباژور های ایستاده در هر فضایی می تواند قرار بگیرد و ارتفاع و نور آن متناسب با فضا تنظیم شود. البته قیمت آباژور های ایستاده نسبت به نوع رومیزی گران تر است. این نوع آباژورها گزینه مناسب برای هر فضای خالی است و بیشتر در اتاق نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. زمان خرید این وسیله بهتر است رنگ سوم یا دوم به عنوان مکمل انتخاب شود. تا بتواند فضای اتاق را زیبا تر کند. تنوع زیاد در این توع از آباژور به شما کمک می کند تا بتوانید هنگام خرید بهترین گزینه را متناسب با فضا انتخاب کنید.

آباژور رومیزی

این نوع آباژور معمولا بر روی میز قرار می گیرد و دارای پایه کوتاهی میباشد. برای تنظیم نور محیط معمولا از این نوع آباژور استفاده میکنند. آباژورهای رومیزی از نظر قیمتی، ارزانتر هستند و از نظر جنس و طرح راحت تر میتوان مدلی را انتخاب کرد که با سایر وسایل منزل هماهنگ باشد.

 

 

سایر مطالب مرتبط در سایت فروشگاه لوستر نوربازار:

آموزش شناخت انواع کریستال لوستر

علت انتخاب لوستر برنز