علت انتخاب لوستر برنز
علت انتخاب لوستر برنز

لوستر برنزی یکی از ابزارهای نورپردازی است و به دلیل ظرافت و جذابیت خاصی که دارد بسیار پرطرفدار میباشد و از زیباترین انواع لوسترها می باشد. علاوه بر قسمت های مختلف منزل که میتوان از لوستر برنزی استفاده کرد، در تالارها و رستورانها و هتل ها هم استفاده از آن همزمان با چراغهای دیواری و چراغهای دکوراتیو توصیه میشود زیرا باعث زیباتر شدن و افزایش شکوه فضا میگردد. فلز برنز جز دسته فلزات مرغوب و گرانبها محسوب می‌شود و داشتن لوستری با ساخته شده از برنز حس قدرت را در انسان بر می انگیزاند.


مزایا لوستر برنزی

از دلایل محبوبیت لوستر برنزی ماندگاری و اصالت آن است و همچنین برنز جز فلزات باارزش میباشد و پس از استفاده در طولانی مدت همچنان ارزش خود را حفظ میکند. این نوع لوستر تنوع زیادی در مدل دارد و با هرنوع سلیقه و بودجه میتوان لوستر مناسب را انتخاب کرد. برنز در برابر شرایط آب و هوایی خاص مقاومت بالاتری دارد. اجناس سنتی و کلاسیک، بیشتر به سلیقۀ ایرانیان نزدیک است. البته افزایش تنوع مدل شاخه‌ها و کریستال‌ها نیز، تأثیر بسیاری در این امر دارد.

 

قیمت لوستر برنزی

قیمت لوسترهای برنزی در مدلهای مختلف متفاوت است و بستگی به تعداد طبقات و مقدار کریستال و مقدار برنز استفاده شده دارد.

 

روش تمیز کردن لوسترهای برنزی

نحوه تمیز کردن لوستر برنزی جز مواردی است که هنگام خرید لوستر باید به آن توجه کرده و از فروشنده سوال شود تا با روش درست زیبایی اولیه خود را حفظ نمایند و برنز خراب نشود.
برای تمیز کردن لوسترهای برنز نباید از مواد شیمیایی و مواد شوینده قوی استفاده کرد. همچنین استفاده از پارچه های زبر و اسکاج های سیمی و خشن باعث خراشیدگی برروی لوستر میشود.
بهترین انتخاب برای تمیز کردن سطح لوستر برنزی استفاده از دستمال نمناک و نرم میباشد و بهتر است از پارچه ای استفاده شود که هیچ کرکی بر بروی لوستر برجا نگذارد.


راهنمای خرید لوسترهای برنزی

- اولین نکته هنگام خرید لوسترهای برنز، توجه به جنس و اطمینان پیدا کردن از برنز بودن آن است.
- انتخاب رنگ لوستر و هماهنگی با سبک و رنگ دکوراسیون و همچنین از نوع آبکاری بودن لوستر موضوع مهمی است .
- سومین نکته مهم توجه به اندازه و سایز لوستر باتوجه به بزرگی فضای موردنظر است. ابعاد لوستر باید حدود بین ۸ تا ۱۲ درصد کل فضا باشد.
برای لوسترهای شاخه ای جهت روشنایی مناسب معمولا هر ۵ متر مربع نیاز به یک شاخه لوستر است. توجه داشته باشید که برای لوسترهایی که دارای حباب هستند، ضخامت حباب تاثیر زیادی در میزان نور دارد.

 

تشخیص اصل بودن لوستر برنزی و تقلبی

بسیار پیش آمده که در آبکاری لوسترها از فلزاتی مثل آهن، آلومینیم و زاماک استفاده میشود و آن را به جای لوستر برنز به فروش رسانده اند. جهت تشخیص آهن در لوستر، فقط کافیست آهنربا استفاده کنید تا متوجه جنس آن شوید. برای فلز آلومینیوم باید از طریق چگالی و وزن آن متوجه اصل یا تقلی بودن لوستر برنزی با آلومینیومی شوید ، وزن لوستر برنزی بیشتر و سنگین تر است. درنهایت زاماک رنگ روشن و سفیدی دارد که به دلیل استحکام بالا، بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. برای تشخیص و خرید لوستر برنزی اصل باید سطحی از لوستر را بتراشید و متوجه رنگ آن شوید.


آبکاری لوستر برنز

منظور از آبکاری، پوشاندن یک فلز با یک لایه نازک از فلز دیگر گفته میشود. این عمل برای جلوگیری از ساییدگی و خورندگی فلز زیر کار و همچنین جلا دادن به محصول نهایی مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع آبکاری توسط ماشین آلات:

آبکاری الکتریکی / آبکاری فانتاکروم / آبکاری هیدروگرافی

انواع آبکاری از نظر رنگ:

آبکاری کروم یا نقره ای / آبکاری طلایی / آبکاری آنتیک

 

 

سایر مطالب مرتبط در سایت فروشگاه لوستر نوربازار:

آموزش شناخت انواع کریستال لوستر

راهنمای خرید و نصب لوستر