لوستر سبک برای سقف کاذب
لوستر سبک برای سقف کاذب

سقف کاذب سقفی است که روی سقف اصلی ساختمان قرار میگیرد و لوازم مربوط به سیم های برق و لوله کشی ها و... را پوشش می دهد.استفاده از سقف کاذب در سقف ساختمان بیشتر جنبه تزیینی دارد. این نوع سازه با مواد و کیفی های متنوع و در اشکال مختلف ساخته می شود اما به دلیل ساختاری که دارد نصب لوستر در آن با سقف های دیگر فرق دارد . معمولا هنگام نصب سقف کاذب قلابی برای نصب در آن قرار داده می شود. در سقف های کاذب از لوسترهایی با وزن سبک تر استفاده می شود . قبل از انتخاب حتما به جنس و مدل سقف کاذب و اینکه آیا در آن قلاب مورد نظر تعبیه شده دقت کنید.

در این گونه سقف ها ازهردو مدل  لوسترهای مدرن و لوسترهای کلاسیک میتوان استفاده کرد. در انتخاب لوستر برای سقف کاذب به این نکته توجه داشته باشید که در اکثر این گونه سازه ها از لامپ های هالوژن استفاده می شود پس بهتر است لوستری را انتخاب کنید که ساده تر و کم شاخه تر باشد که هم فضا را شلوغ نکند و هم وزن کمتری داشته باشد. از طرفی چون این سقف ها ارتفاع کمتری نسبت به سقف اصلی به زمین دارد حتما هنگام خرید به ارتفاع لوستر توجه داشته باشید. برای سقف هایی با ارتفاع کم می توانید از نمونه لوستر های سقفی استفاده کنید.درهنگام خرید به زاویه نور های هالوژن موجود در سازه هم دقت کنید که به سمت بالاست یا پایین. اگر نور آن ها به سمت بالا و سقف بود از لوستری استفاده کنید که پخش نورش به سمت پایین باشد.

آموزش نصب لوستر به سقف کاذب

به این نکته توجه داشته باشید که قلاب توانایی تحمل وزن لوستر را داشته باشد در غیر این صورت از زنجیر ذخیم تری استفاده کنید.این زنجیر باید به سقف اصلی متصل باشد برای همین باید بخشی از سقف کاذب سوراخ شود و اگر هیچ گونه قلابی از سقف اصلی به سقف کاذب وجود نداشته باشد ، نصب لوستر را می توان با استفاده از یک قلاب پروانه دار انجام داد. در حالت کلی بهتر است که کار نصب لوستر خود را چه به سقف اصلی و چه به سقف کاذب به نصاب لوستر بسپارید .

لوستر دیواری نیز یکی از محصولات لوستر نوربازار می باشد.

چند مدل لوستر سقف کاذب

 

 

 

مطالب مرتبط در سایت فروشگاه لوستر نوربازار:

مدل لوستر پذیرایی

چراغ خواب اتاق کودک را از کجا تهیه کنیم؟

نمایشگاه لوستر تهران